Posjet Vukovaru
Autor: Gabrijela Leko, 19. 9. 2016.

Učenici naše škole posjetili su Vukovar 15. i 16. rujna 2016. godine u sklopu projekta Posjet učenika VIII. razreda gradu Vukovaru.

Bila je to dvodnevna terenska nastava koja je započela predavanjem na temu Domovinski rat gdje smo se pobliže upoznali s položajem Hrvatske u vrijeme Jugoslavije, demokratskim promjenama u Hrvatskoj  te posljedicama rata. Tema drugog predavanja bila je Bitka za Vukovar kojim je prikazana tenkovska borba te  izgled Vukovara prije, za vrijeme i poslije rata. Nakon završetka predavanja krenuli smo u posjet muzejima. Posjetili smo Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Po završetku obilaska muzeja uputili smo se prema Hostelu Dubrovnik, ondje se smjestili te krenuli u obilazak centra grada uz pratnju nastavnika. U gradu smo imali slobodno vrijeme za razgledavanje. Prvi dan boravka u Vukovaru završio je izlaskom u obližnji caffe-bar gdje su učenici ostali do 22:00h. Drugi dan boravka započeo je obilaskom Memorijalnog groblja i Spomen doma Ovčare gdje smo odali počast ubijenima. Nakon toga uputili smo se u vojarnu gdje smo imali prigodu vidjeti razna vozila i oružja iz ratnog vremena. Nakon vojarne uslijedio je obilazak Vukovarske bolnice gdje smo mogli pogledati nekoliko videzapisa o strašnim događajima tijekom rata. Dvodnevni boravak u Vukovaru završio je Školom mira i kvizom za učenike.
   Proveli smo dva divna dana u gradu Vukovaru učeći o povijesti toga grada i Republike Hrvatske.