Učenje programiranja za najmlađe
Autor: Gabrijela Jukić, 8. 11. 2016.

Od ove školske godine Gimnazija A. G. Matoša, uključujući se u Code Club Croatia, pridružila se svjetskoj mreži volontera koji pomažu djeci da uđu u svijet programiranja. Stoga pozivaju sve zainteresirane učenike i njihove nastavnike da se prijave putem obrasca. S radionicama kreću čim se skupi dovoljan broj prijavljenih (10 do 15 učenika).

Code Club je svjetska mreža besplatnih volonterskih klubova programiranja za djecu. Nastala je u Ujedinjenom Kraljevstvu jer je uočena potreba za podizanjem znanja u području rješavanja problema i kreativnog razmišljanja, a s ciljem da djeci pobudi ljubav prema programiranju. Djeca, uz pomoć, volontera/edukatora prolaze kroz kurikulum pripremljenih projekata iz programiranja i izrađuju animacije, igre i web stranice. Misija Code Club-a je dati svakom djetetu vještine, samopouzdanje i mogućnost oblikovati svijet te im pokazati transformacijsku moć programiranja. Radionice se održavaju jednom tjedno po sat vremena kroz školsku godinu, a pokrivaju projekte u Scratch-u, HTML-u & CSS-u i Python-u. Predviđene su za djecu od 9 do 11 godina, ali mogu se uključiti i mlađa i starija djeca.
Više o projektu možete pročitati na službenim stranicama hrvatskog ili svjetskog Code Cluba.