Dani kruha / zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Monika Pešo, 19. 10. 2015.

Naša područna škola obilježila je Dane zahvalnosti za plodove zemlje 16. listopada 2015. Organiziran je integrirani dan s radionicom na temu jabuke.

Učenici su tijekom tjedna prikupljali razne recepte s jabukama, poslovice o jabukama, istraživali su o porijeklu, dobrobiti i vrstama jabuka.

Prikupljenim su materijalima ukrasili školski pano.

Na radionici su roditelji, većinom majke i bake, zajedno sa svojom djecom izrađivali mirisne čovječuljke od jabuka, pravili ušećerene jabuke te ribali jabuke.

Nakon radionice učenici su izveli prigodnu priredbu te kroz recitaciju, pjesmu i glumu pridonjeli svečanom ugođaju.

Poslije priredbe velečasni je blagoslovio kiflice te razne slastice od jabuka koje su donijele mame i bake.

Svi su se počastili uživajući u zajedničkom druženju :)

Svakako provjerite foto-galeriju!!!