Dani kruha / zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Monika Pešo, 19. 10. 2015.

Naša područna škola obilježila je Dane zahvalnosti za plodove zemlje 16. listopada 2015. Organiziran je integrirani dan s radionicom na temu jabuke.

Učenici su tijekom tjedna prikupljali razne recepte s jabukama, poslovice o jabukama, istraživali su o porijeklu, dobrobiti i vrstama jabuka.

Prikupljenim su materijalima ukrasili školski pano.

Na radionici su roditelji, većinom majke i bake, zajedno sa svojom djecom izrađivali mirisne čovječuljke od jabuka, pravili ušećerene jabuke te ribali jabuke.

Nakon radionice učenici su izveli prigodnu priredbu te kroz recitaciju, pjesmu i glumu pridonjeli svečanom ugođaju.

Poslije priredbe velečasni je blagoslovio kiflice te razne slastice od jabuka koje su donijele mame i bake.

Svi su se počastili uživajući u zajedničkom druženju :)

Svakako provjerite foto-galeriju!!!

Maškare

4.3.2014. obilježili smo u našoj školi poklade/maškare.Kako nam je bilo i kako smo se zabavili provjerite sami u prezentaciji koju smo pripremmili za vas !!!

Zahvaljujem se svima koji su nam uljepšali dan :)

MASKARE 2014.pptx

Dan planeta Zemlje!

Dana 19.04.2012. u PŠ Tomašanci obilježio se dan planeta Zemlje!

U priloženoj prezentaciji možete vidjeti kako smo se zabavili!

Dani kruha 2011
DANI KRUHA.ppt

Dani kruha 2010

U PŠ Tomašanci održane su mnoge aktivnosti kojima su obilježeni Dani hrane i plodova zemlje.

U tjednu obilježavanja dana hrane učenici su uz pomoć učiteljica Marice Gregić i Monike Pešo različitim aktivnostima vrijedno pripremali završnu svečanost, koja se održala u petak 22. listopada.

Učenici su pisali prigodne pjesmice, crtali omiljenu hranu, izrađivali plakate i pripremali igrokaz "Važno zrno". Na sam dan oblikovali su razne pekarske proizvode od gotovog tijesta, a svoj su rad prezentirali roditeljima i gostima na završnoj priredbi.

Čitava svečanost završena je blagovanjem hrane i degustacijom ispečenih proizvoda. Ove godine smo dane kruha odradili u sklopu projekta : "DJECA POMAŽU DJECI "

Slike se nalaze u foto-galeriji