Kako se riješiti frajera u 10 dana (How to lose a guy in 10 days)
Autor: Emilija Prgomet, 16. 1. 2014.

Kako se riješiti frajera u 10 dana? Pitajte Andie!

Godina izdanja: 2003.

Žanr: romantična komedija

Glavni glumci: Kate Hudson (Andie), Matthew McConaughey (Ben)

Radnja: Andie je novinarka za modni časopis, i upravo je dobila zadatak da napiše članak s naslovom: 'Kako se riješiti frajera u 10 dana' – čak mora jednog i izabrati, te činiti klasične pogreške koje radi jedna cura u vezi, s ciljem da ju dečko ostavi u roku od deset dana. Benjamin, naprotiv, da bi dobio napredak u poslu koji tako silno želi, mora navesti jednu određenu curu da se zaljubi u njega do revije, dakle, za 10 dana – i ta cura je upravo Andie. Prvi dan sve je super, a onda nastupa Andie, sa svim očajničkim pokušajima da ju Ben ostavi, te Ben koji očajnički pokušava zadržati ju do zabave. Na kraju oboje dobivaju ono što su htjeli, pa i više – ljubav su dobili kao bonus.