> Knjižnica

Knjižničar: Tihana Pavić Varga

Radno vrijeme:

Svaki drugi dan:  800 - 1400

Podsjetimo se i upamtimo Pravila ponašanja u knjižnici

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali radnici škole.
2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničar škole u vremenu od 8,00 do 14,00 sati i to SVAKI DRUGI DAN (raspored se nalazi na vratima knjižnice).
3. U prostoru knjižnice učenici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice.
4. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 1 knjigu i zadržati je najviše 30 dana.                                                                                                 5. Ako se knjiga ne vrati na vrijeme učenik plaća zakasninu koja iznosi 0,50kn po knjizi po danu.
6. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
7. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, podcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota ).
8. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete.
9. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu i to istovrsni primjerak kakav je posudio.
10. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.
11. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.
12. U knjižnici treba vladati red i mir.
13. U knjižnici nije dozvoljeno konzumiranje jela i pića.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE!

Mali knjižničari

Autor: Tihana Pavić Varga, 26. 3. 2015.

Povodom nadolazećih uskršnjih blagdana naši vrijedni, mali knjižničari izrađivali su čestitke za Uskrs kojima smo ukrasili pano knjižnice. Kako smo bili vrijedni pogledajte na slici. :)

Vaša knjižničarka, Tihana! :)