Dan sigurnijeg interneta

Autor: Mirela Korajac, 7. 2. 2019.

Dan sigurnijeg interneta jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Prilika je to da se podsjetimo zašto je biti dobro informiran kako bismo izbjegli sve oblike internetskih prijevara.

Svake godine, na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca milijuni ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu. Slogan ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta glasi „Zajedno za bolji internet“. Cilj je poboljšati kvalitetu sadržaja i usluga koje su nam dostupne online, s fokusom na sigurnost, prije svega djece i mlađih osoba.

Ove godine u našoj školi Dan sigurnijeg interneta obilježili smo kroz zabavne igre uz koje smo puno toga naučili te kvizove pomoću kojih smo provjerili znanje.